Взаємовідносини

Як дізнатися, що ви брешете собі самому?

Ви коли-небудь брехали самому собі, знаючи, що від правди вам буде дуже важко? Думаю, що так. Насправді, це досить поширене і цілком передбачуване явище, яке називається – самообман.

Ось чотири стадії, які ми проходимо, коли говоримо собі брехню:

Зміну своїх переконань

Зміст цієї стратегії полягає в тому, щоб переконати себе, бажаючи, щоб щось інше було правдою. Наприклад, якщо мати переконана, що її син добре вчиться, а потім син приносить додому погані оцінки, він може спочатку сказати, що предмет не так важливий або що вчитель погано пояснив матеріал.

Відбір фактів за допомогою цілеспрямованих дій

Ви починаєте уникати людей, місця і речі, які можуть викликати когнітивний дисонанс, шляхом подання фактів, які суперечать вашим переконанням.

Сумнів у достовірності

Легко сумніватися в когось або в щось, коли ви підриваєте їх довіру. Без візуальних або інших матеріальних доказів чого-небудь кому-то набагато легше заперечувати проблематичні істини.

Генерування фактів з двозначності

Це включає в себе невірну інтерпретацію ситуації таким чином, щоб вона дуже зручно поєднувалася з історією, яку ви вже описали в своїй голові. Наприклад, якщо у сина добрий вчитель історії і він м’яко натякає його матері про те, що її син не справляється з предметом, то мати може інтерпретувати доброту вчителя як позитивну оцінку здібностей свого сина.

Більшості з нас, ймовірно, подобається думати, що ми чесні з собою і не продовжуємо брехати самим собі заперечення або зручності. Тому наступного разу, коли ви відчуєте, що, можливо, приховуєте правду від своєї свідомості, стежте за цими чотирма красномовними ознаками.