Всесвіт

Сузір’я райський птах, що відноситься до навколополярним

Як виявилося, сузір’я Райський Птах розташовується в районі Південного Полюса світу, і не опускається нижче лінії горизонту. З цієї причини, відноситься до навколополярним областях. З площею 206 квадратних градусів коштує на 64 місці серед всіх сузір’їв.

Трохи історії про сузір’я Райський Птах

Згідно астрономічним даними, це нова область. У 16 столітті її запропонував додати в карту неба Петер Планциус. Однак творцем вважається Йоганн Байєр, який затвердив його у своєму зоряному атласі Уранометрия.
У сучасному перекладі назва означає рід стрижів. Хоча раніше існувала версія, що сталося воно від греків і означало безногий. А тому як птахи найчастіше не ходять, а літають, сузір’я їх і уособлювало.

Зірки сузір’я

Незважаючи на невеликий розмір, має 20 зірок, які видно неозброєним оком. По правді кажучи, сузір’я Райський Птах тьмяне і не примітне.
Першою по яскравості в області виступає Альфа – помаранчевий гігант з видимою величиною 3,825.
На другому місці по яскравості варто Гамма. Насправді, поступається у величині Альфі зовсім небагато (3,872). Крім того, це гігант жовтого кольору.
Наступний яскравий елемент Дельта являє собою подвійне світило. Містить змінний червоний гігант і помаранчеву зірку типу-К.
Каппа, яка складається з пари зоряних систем. У них входять субгигант змінного типу і помаранчевий субгигант. Останній одночасно є подвійною зіркою. В свою чергу формується гігантом і карликом головної послідовності.

Бета і Дзета Райського Птаха, за аналогією з Альфою, відносяться до гігантам оранжевого кольору. У першій зазначається візуальна величина 4,23, а у другої 4,76.
Ця відноситься до зірок А-типу металевої лінії. Оскільки її спектр володіє сильними лініями поглинання одних металів, і малою кількістю інших.
Також в сузір’ї можна виділити світило головної послідовності – Епсилон. До того ж, це змінна типу Гамма . Має біло-синій колір і видиму величину 5,06.

Які небесні об’єкти приховує сузір’я Райський птах

По правді кажучи, в області можна виділити трохи цікавих компонентів. Тут знаходяться невеликі кулясті скупчення зірок: NGC 6101 і IC 4499. Але вони нічим не примітні. Крім того, що IC 4499 лежить ближче інших до Південного полюса неба.
Звичайно, можна відзначити наявність галактик. Наприклад, найяскравіші з них – IC 4633, IC 4635 і NGC 6392.
Як виявилося, тут немає жодного об’єкту Мессьє або метеорного потоку.
Однак, якщо випаде можливість, рекомендуємо поспостерігати за сузір’ям. У будь-якому випадку, воно по-своєму красиво, нехай і невелику.

Спостереження

Важливо знати, що видимість ділянки знаходиться на широті від +8 до -90. Шукати сузір’я Райський птах слід, зрозуміло, в районі південного небесний полюс. Як радять досвідчені астрономи, для початку потрібно відшукати Південний Трикутник. Між ним і полюсної точкою і буде лежати потрібну область. На жаль, з території Росії спостереження неможливо.