Всесвіт

Сузір’я південна гідра, тезка самого великого сузір’я

В південній півкулі неба знаходиться сузір’я Південна Гідра. Оскільки охоплює площу 243 квадратних градусів, займає 61 місце серед всіх ділянок. У той же час сусідить з багатьма з них.

Трохи історії про сузір’я Південна Гідра

По-перше, це новий ділянку неба. Так як з’явилося лише у 16 столітті. Спочатку його запропонував додати Петер Планциус, а офіційно ввів Йоганн Байєр.
Напевно, у вас виникло питання, чому область так називається. Тим більше, що вже є південне сузір’я . По-перше, з приводу південної, очевидно ж, значить південніше. По-друге, територія схожа на свого великого побратима. За аналогією з ним, ім’я перекладається як чоловіча водяна змія.
Між іншим, сузір’я Південна Гідра одне з перших створених Планциусом. А з’явилася вона завдяки спостереженнями моряків. Як видно, в його походження немає міфологічного підґрунтя.

Зірки, що утворюють сузір’я Південна Гідра

Як виявилося, на ділянці можна розгледіти неозброєним оком 32 зірки.
На відміну від багатьох сузір’їв, перше місце по яскравості в ньому займає Бета. Даний жовтий субгигант найближчий до нашої системи, і має светимостью 2,8. До того ж, він найстаріший зоряний елемент в сонячному оточенні.
А ось Альфа, трохи поступившись за візуальною величиною (2,9), стоїть на другому місці в області. Аналогічно являє субгигант, але тільки жовто-білого кольору.
Третє місце з показником 3,24, справедливо, належить Гамі Південної Гідри. Вона виражена яскравим червоним гігантом.
Дельта і Епсилон відносяться до карликів з середньою яскравістю 4,07. Подібним елементом є зірка HD 10180, правда з видимим показником 7,33.
Ню і Ця-2 – гігантські зірки, їх середня кажущая величина 4,7.
Дзета – біле світило, яке перебуває в процесі еволюції між субгигантом і карликом. Має видиму величину 4,83.

Які об’єкти вміщує сузір’я

Ймовірно, тому що область має невеликий розмір, у ній трохи примітних небесних об’єктів.
Всі ж тут лежить кілька галактик. Зокрема, NGC 1473 і галактика NGC 1511.
Можна виділити, наприклад, кульове скупчення зірок NGC 1466. Яке, на подив, містить велику кількість змінних зірок типу RR Ліри.
Мабуть, також заслуговує уваги IC 1717. У свій час, значився як об’єкт глибокого космосу. Але за розміром він занадто маленький, витягнутий і тьмяний.