Всесвіт

Сузір’я малий пес — барвистий і яскравий ділянку неба

До екваторіальним небесним частинах відноситься сузір’я Малий Пес. Оскільки охоплює 183 квадратних градусів, стоїть на 71 позиції серед всіх ділянок. Його межі прилягають до, Єдинорогові і .
Незважаючи на невеликий розмір, сузір’я Малий Пес відрізняється барвистістю і впевнено блищить на зоряному зводі. Цікаво, що люди знали про нього вже в стародавні часи. Крім того, додана в каталог Птолемея. Правда, раніше носила ім’я Процион, також як його головна зірка.

Притому, часто сузір’я Малий Пес пов’язують з міфом про собаку . Хоча до героя-мисливцеві воно ніяк не відноситься.
Насправді, існує дві легенди, які розповідають про походження небесного ділянки. По-перше, прообразом Малого Пса виступає собака Мера, яка належала Икарию. Після вбивства господаря, дочка винороба і собака, покінчили з собою. Зрештою, бог Зевс помістив обох на небо.
По-друге, з сузір’ям пов’язують одного з псів Актеона. Останнього Артеміда звернула в оленя, а собаки розірвали тіло господаря.
Такі, м’яко кажучи, дивні історії ходили про сузір’я Малий Пес. У будь-якому випадку, область сама по собі дуже цікава.

Зірки, що утворюють сузір’я Малий Пес

Найяскравіша на ділянці Процион – Альфа, виражена подвійною системою. Складається із зірки основної послідовності і карлика. Має видиму величину 0,34. Що важливо, це восьма у всьому небі зірка по яскравості, а також 13-я по близькості до нас. Процион означає перед собакою, вказуючи на візуальне розташування трохи вище Сіріуса.
На другому місці стоїть Бета з яскравістю 2,89. По-іншому, носить ім’я Гомейса, що перекладається як заплакані очі. Це субгигант блакитного кольору, мінлива Гамма .

А ось Гамма Малого Пса є подвійним світилом з уявною величиною 4,33.
G Малого Пса відноситься до подвійних зірок, головний компонент якого помаранчевий гігант. Візуальний показник дорівнює 4,39.
Епсилон – жовтий гігант, світність якого становить 4,99.
Зірка Лейтена являє собою карлик червоного кольору. Бо як візуальне значення 9,87, можна сказати це досить слабкий об’єкт. Однак це один з найближчих зоряних представників до нашої системи.

Які об’єкти містить сузір’я Малий Пес

Як виявилося, область не може похвалитися визначними об’єктами. Хоча і містить різні об’єднання, але вони дуже тьмяні і складні для спостереження.
Правда, можна виділити одну галактику NGC 2485. Оскільки з усіх більш видима (візуальна величина становить 12,4).
До того ж, має метеорний потік Каніс Мінориди.
Варто відзначити, що головна зірка Процион входить до складу популярного астеризма Зимовий Трикутник. Більш того, в астеризме Зимовий Шестикутник виступає верхньою точкою.