Взаємовідносини

Як боротися зі страхом?

Страх роз’їдає людину зсередини, змушуючи його тьмяніти і озлоблятися навіть на самих близьких людей. Людина починає злитися, кричати чи плакати, дихання стає важким, руки трясуться, а в голову лізуть лише тривожні думки. Але як цього не допустити, як з цим боротися? Що робити, коли вам дуже страшно?

1. Промовте вголос те, що вас лякає

Не тримайте свій страх у собі, поговоріть з ким-то. Нехай це будуть ваші друзі, однодумці з чату або мама. Визнати свій страх – це перший крок до того, щоб почати адекватно мислити і реагувати на події.

2. Подихайте

Коли людей охоплює сильний страх, вони роблять короткі, неглибокі вдихи. В результаті недолік кисню обмежує кровотік і змушує напружуватися м’язи. Якщо ви почнете дихати повільно і глибоко, дозволяючи великій кількості повітря проникати в ваше тіло, то ви сповільніть частоту серцевих скорочень і знизити кров’яний тиск.

3. Робіть фізичні вправи

Багато хто з вас знають, що навіть невелике заняття спортом кожен день знижує рівень стресу. Це також може допомогти повернути вам відчуття контролю над своїм життям.

4. Контролюйте свої думки

Страх змушує вас помічати і запам’ятовувати негативні події, що підсилює ваше відчуття, що світ – страшне місце. Але постарайтеся переключити свою увагу на важливі дрібниці, які є у вашому житті. Посмішка дитини, читання книги, розмова з другом, сонце на вулиці, гумор, який дозволяє розряджати обстановку.

5. Будьте людиною

Намагайтеся не вступати в безглузді суперечки. Допомагайте іншим, але не забувайте про себе. Ставтеся до людей з добротою і розумінням. Не дозволяйте насіння злості прорости у вашому серці!

6. Обмежте потік новин

Не подсаживайтесь на споживання “неякісного” контенту. Переглядаючи кожну хвилину новинні сторінки, ви будете все сильніше накручувати себе емоційно і почнете втрачати контроль над тим, що є у вас зараз (ваше життя, ваші діти, ваше хобі). Виберіть тільки один канал з новинами і відпишіться від інших. Повірте, так буде краще.

Страх хоче, щоб ви вибрали сторону агресії або замкнулися в собі і почали боятися всього на світі. Вам потрібно вивести себе в нейтральну позицію. Якщо прямо зараз поруч з вами не відбуваються бойові дії, то спробуйте виконати хоча б один з цих пунктів і ви помітите, як вам стане легше.

Бережіть себе не тільки на фізичному рівні, але і на психологічному!

Дякуємо за лайк і підписку на мій канал

Ви можете отримати знижку 10% на книги

Буду радий бачити вас на моєму каналі YouTube

Також ви можете прочитати ще кілька моїх статей: