Спорт

Тренер розповідає що буде, якщо приймати креатину і не тренуватися. Частина 1

Прийом креатину безпечний, так як організм природним чином виробляє 1-2 г креатину щодня.

Беручи 3-5 г креатину в день протягом 12-16 тижнів, ви можете відчути невелике збільшення м’язової маси, поліпшення продуктивності і витривалості. Також можете не отримати жодної реакції, оскільки ваша дієта швидше за все вже забезпечує вас достатньою кількістю щоденного креатину з цільних продуктів.

Ми постійно намагаємося знайти відповідь на своє питання, але ніколи не можемо отримати пряму відповідь, так як завжди є дві сторони і незрозуміло якої з цих сторін можна довіряти

Здавалося б усе дуже просто, про креатин є безліч ресурсів, в яких перераховуються наукові дані і те, що саме він робить з нашим організмом. Тільки є одна річ, яку ці факти не стосуються – це ваші особисті проблеми.

Є велика кількість людей, які теж не могли знайти істинний відповідь про роботу креатину і як все-таки він працює.

Давайте розглянемо питання, що часто задаються людей

 • Що таке креатин ?
 • Що креатин робить в нашому організмі ?
 • Чи приносить купити які-небудь додаткові переваги для здоров’я, крім підвищення продуктивності ?
 • Скільки креатину організм виробляє в день ?
 • Креатин викликає здуття живота ?
 • Допомагає креатин набрати вагу ?
 • Може креатин викликати втому ?

ЩО ТАКЕ КРЕАТИН ?

– це похідне з’єднання амінокислоти, створене з метіоніну, аргініну і гліцину.

Креатин є природним речовиною, присутніх в організмі, оскільки він використовується для виробництва (аденозинтрифосфату).

АТФ життєво важливий у повсякденній діяльності, оскільки кожна клітина використовує АТФ для продовження роботи і функціонування.

Креатин – одна з небагатьох спортивних харчових добавок, яка дійсно довела свою ефективність і безпечна (при правильному прийомі).

З цією потужною комбінацією властивостей креатину не дивно, чому у людей виникає так багато питань і непорозумінь.

ЩО КРЕАТИН РОБИТЬ В НАШОМУ ОРГАНІЗМІ ?

Креатин використовується для двох основних функцій:

 • збільшення м’язової маси;
 • збільшення синтезу білка

Основна ефект який помічають люди в перший тиждень прийому креатину, це невелике збільшення ваги тіла. Чим більше креатину зберігається у ваших клітинах, тим більше зберігається і води.

В цілому креатин використовується для швидкого виробництва АТФ, безпосереднього джерела енергії в організмі. Харчові добавки також корелюють зі збільшенням сили, м’язової маси і поліпшення витривалості.

Додаткові дослідження також підтримують харчові добавки креатину для спортсменів, так як є позитивні ефекти від прийому, такі як:

 1. Зменшення накопичення лактату в крові спортсменів які займаються аеробікою;
 2. Зменшуються симптоми втоми при високоінтенсивних короткочасних вправах;
 3. Збільшується м’язова маса;

4. Збільшується накопичення глікогену в м’язах;

5. Обмежує втрату сили і пошкодження м’язів після тренування;

6. Поліпшення когнітивних та неврологічних функцій

Однак не будемо забувати, що є й інші ефекти від прийому добавок креатину:

 1. Зменшується гнучкість і діапазон рухів;
 2. Для людей які не тренуються, прийом креатину не буде мати ніякої користі і сенсу.

Для людей, які займаються спортом і вимагають від свого тіла високої фізичної навантаження, можуть побачити потенціал від прийому харчових добавок креатину. Потрібно використовувати своє тіло, щоб зберегти м’язи. Виходить, що не тренуються люди втрачають те, чим не користуються.

ПОКРАЩУЄ ЗДОРОВ’Я ДОДАТКОВИЙ ПРИЙОМ КРЕАТИНУ, КРІМ ПОЛІПШЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ?

Завжди є суперечливі дослідження, особливо у світі фармацевтики.

СКІЛЬКИ КРЕАТИНУ ВИРОБЛЯЄТЬСЯ ОРГАНІЗМОМ ЛЮДИНИ В ДОБУ?

Креатин природним чином виробляється в організмі в нирках, підшлунковій залозі і печінці в загальній дозі 1-2 г/добу.

ВИКЛИКАЄ КРЕАТИН ЗДУТТЯ ЖИВОТА?

Висока доза креатину може призвести до затримки води, що викликає здуття живота. Щоб зменшити здуття живота, зменшіть споживання або повністю припинити прийом креатину. Ви побачите, як здуття живота пройде через кілька днів.

КРЕАТИН ШКІДЛИВИЙ ДЛЯ ПРЕСА?

Один тільки креатин не допоможе вам зробити м’язи преса більше або накачати його швидше;

Креатин може трохи вплинути на здуття живота, а в свою чергу здуття живота може зменшити видимість м’язів преса.

Таким чином, деякі пауерліфтери виглядають більше, тому що вони утримують більше води з креатину.

ДОПОМАГАЄ КРЕАТИН НАБРАТИ ВАГУ?

Атлети, які беруть креатин, можуть набирати до 2кг за перші 7 днів з-за затримки води.

Добавки креатину – це лише мала частина рівняння для постійного набору м’язової маси. Потрібно розуміти, що основою залишається правильне і збалансоване харчування і добре побудована силова програма тренувань.

МОЖЕ КРЕАТИН ВИКЛИКАТИ ВТОМУ ?

Втома не є одним із симптомів прийому креатину. Тим не менш, якщо ви не п’єте достатню кількість води, це може призвести до зневоднення організму, що може побічно викликати у вас почуття втоми.

Коли ви вперше берете креатин, ваше тіло буде утримувати більше води, ніж зазвичай. У відповідь вам слід пити більше води, щоб збалансувати цю ланцюжок подій. На жаль, багато людей не усвідомлюють своїх відчуттів або не думають про їжу, напої і добавках, які вони приймають. Але як тільки все буде визначено, ви не повинні відчувати втому без явних причин.

Всім потрібна чарівна формула, яка вирішує всі їхні проблеми, люди не хочуть працювати заради свого блага. Насправді, наше тіло щось чарівне, ніж якась формула. Чарівна формула полягає в правильно підібраних тренуваннях і харчуванні, а креатин доповнить вищезазначене, а не навпаки.

ОБОВ’ЯЗКОВО ТРЕНУЙТЕСЯ

Якщо ви з тих, хто не займається спортом, то треба подумати двічі. Особливо, якщо ви початківець пауерліфтер. Якщо ви приймаєте добавки з креатином і не тренуєтеся, ви витрачаєте час даремно.

Згідно з дослідженнями, креатин показав поліпшення витривалості, сили і м’язовий зростання. Чому б не скористатися цими перевагами харчових добавок креатину?

НІЧНИЙ СОН

Ми можемо обговорювати всі плюси і мінуси прийому креатин або будь-якої іншої добавки, яка показала відмінні результати. Але вся ця інформація буде марною і ми не зможемо досягти цих результатів, якщо не висипаємося.

Наше тіло відновлюється тільки коли ми спимо. Більшість важливих системних регуляцій відбувається, коли ми спимо, наше тіло очищає себе від токсинів і готується до наступного дня. Ставтеся серйозно до свого сну.

ВІДВІДАЙТЕ ЛІКАРЯ

Зверніться до лікаря, якщо симптоми втоми не проходять. Затяжна втома може бути ознакою якогось іншого ускладнення, тому непогано було б перевіритися.

Думаю з цієї публікації можна зробити сміливий висновок про те, що буде, якщо приймати креатину і не тренуватися. Ну а вам бажаю міцного здоров’я і зростання результатів у спорті.

Якщо вам сподобається ця публікація, то в наступній статті продовжу цю тематику про креатин, адже багато суперечок ходить навколо цієї, здавалося б, простий, але загадкової харчовій добавці.

Також ви можете знайти кращі вправи для домашніх тренувань і в тренажерному залі, які ідеально підходять атлетам приймаючих харчові добавки креатину.

Діліться думками і життєвим досвідом в коментарях. і ставте лайки. До нових зустрічей!