Всесвіт

Сузір’я малий лев — молода небесна частина

У північній півкулі неба розташовується сузір’я Малий Лев. Оскільки охоплює 232 квадратних градусів, то займає 64 місце серед всіх ділянок. Область прилягає до Великої Ведмедиці.

Насправді, сузір’я Малий Лев – молода і сучасна небесна частина. Вважається, що створив її у 17 столітті Ян Гевелій, який додав в свій зоряний атлас. Однак він не позначив зірки. До того ж область не містить Альфи. І взагалі, лише один об’єкт має звичний грецький символ.
Власне кажучи, позначенням елементів займався Френсіс Бейлі через майже 150 років з моменту появи небесного ділянки (1845 рік). Вони зберегли свої позиції і досі.

Зірки, що утворюють сузір’я Малий Лев

За оцінкою астрономів, тут ви можете відшукати 34 зірки, які видно неозброєним оком. Хоча немає жодної яскравіше 3-й величини.
Як вже було зазначено, сузір’я Малий Лев позбавлене Альфи.
Отже, найяскравіша зірка 46 Малого Лева знаходиться в процесі еволюції від субгиганта до гіганту. По-іншому, носить ім’я Преципуа, що означає головна. Це претендент на звання Альфи. Має видиму величину 3,83.
На другому місці стоїть Бета, яка являє собою подвійну систему. Її яскравість становить 4,22.
Потім йде 21 Малого Лева – білий карлик, видимий показник якого 4,49.

Далі слід 10 Малого Лева, яка є гігантською зіркою жовтого кольору. Володіє уявною величиною 4,6.
37 Малого Лева виражена жовтим надгігантом, з яскравістю 4. 69.
До того ж, зірки 20 і 11 Малого Лева відносяться до подвійних систем. Обидві складаються з карликових компонентів, а середнє значення видимість 5,4. Цікаво, що 11 Малого Лева є найближчою до нас.
Варто відзначити, HD 87883 – карликова світило оранжевого кольору. Як виявилося, на її орбіті знаходиться екзопланета, і характеризується візуальної зоряної величиною 7,56.

Які об’єкти містить сузір’я Малий Лев

Перш за все, цікавим небесним елементом виступає Об’єкт Ханні. В дійсності, являє собою квазаровское іонізоване ехо. Це рідкісний і невідомий вид об’єктів , який виявила Ханні ван Аркел. Очевидно, що назву дали в її честь. Між іншим, відкрили ехо лише в 2007 році. Можна сказати, сучасна астрономічна знахідка.
Вважається, що це залишки галактики, що відображають явище випромінювання квазара, яке у свій час сталося. Таким чином, Об’єкт Ханні передає відображення подій, як відлуння передає звук. Однак деякі вчені дотримуються версії, що в центрі цього луни розташовується надмасивна чорна діра, яка випускає потужний струмінь енергії. Остання при взаємодії з газом і пилом утворює світло. В результаті формується освітлення і яскравість об’єкта.
До того ж, іонізоване ехо за формою схоже на краплю. До того ж, на його території зазначається формування зірок.
Поблизу Об’єкта Ханні знаходиться велика галактика IC 2497.

Сузір’я Малий Лев включає в себе й інші зоряні системи:
взаємодіючі галактики Arp 107, які зливаються один з одним;
галактики – NGC 3003, NGC 3021, NGC 3344, NGC 3486 і NGC 350;
сейферовские квазароподібні галактичні структури – 3С 223 і 3С 234;
галактика з перемичкою NGC 2859.

Нарешті, сузір’я Малий Лев має метеорний потік – Лео Мінориди, який пов’язують з кометою З/1739 К1.

Спостереження

Як виявилося, видимість області припадає на широтах від +90 до -48 градусів. Отже, сузір’я Малий Лев повністю доступний для жителів Росії. Все ж краще присвятити спостереження за ним березень і квітень, так як в цей час відзначаються найбільш сприятливі умови.