Всесвіт

Сузір’я орел, який викрав ганімеда

Власне кажучи, сузір’я Орел частково знаходиться в східній лінії . У той же час, відноситься до екваторіальним, бо крізь нього проходить екватор неба.
З площею 652,5 квадратних градусів стоїть на 22 місці серед всіх зоряних ділянок. Більш того, має багато сусідів – Водолій, , , Змія, Змієносець, Козеріг , Стрілець і .
Насправді, сузір’я Орел відомо з давніх часів.

Відповідно, згадується в міфології багатьох народів. З ним пов’язують, головним чином, історію викрадення Ганімеда, який мав неписаної красою. Зевс послав за ним священного орла, який переніс красеня на Олімп. В подяку бог увічнив птицю, навічно помістивши на небо.

Зірки, що утворюють сузір’я Орел

Самою цікавою і яскравою в цьому небесному регіоні, по праву, вважається Альфа. По-іншому, носить назву Альтаїр, що означає ширяючий орел. Між іншим, з усіх зірок стоїть на 12 місці по яскравості. Більш того, найближча до нас, видима без використання техніки. В дійсності, являє блакитний карлик основної послідовності А-типу. Володіє сплюснутої формою, великою швидкістю руху і показником видимості 0,77.
На другому місці в області з видимою величиною 2,72 розташувалася гігантська зірка Таразед, вона ж Гамма Орла. Ім’я позначає правосуддя.
Третя позиція по яскравості відходить Дзете. Як виявилося, це потрійна система з візуальним значенням 2,99. У свою чергу, її називають Денеб, тобто хвіст.

Потім слід Тета – спектроскопічне подвійне світило, яке по-іншому називають барабанні палички. Має видимий показник 3,26.
Далі, Дельта – зірка, що складається з двох элеменов, величиною 3,37.
Лямбда являє собою карлик біло-блакитного кольору, уявна величина якого 3,43.
Нарешті, на сьомому місці по яскравості варто Бета – Альшаин, що в перекладі означає сапсан. Є зоряною системою з трьох компонентів із загальною светимостью 3,71.
Ця – мінлива цефєїди, сверхгигант жовто-білого кольору. Її ім’я означає блискавичний. Візуальна величина коливається 3,8-4,4.
А ось Епсилон в сузір’ї позначає хвіст орла, має показник видимості 4,02.
Йота відноситься до біло-блакитних гігантів , а візуальне значення одно 4,36.
Цікаво, що назва Лямбди і Йоти перекладається як два страуса.
До того ж, виділили 15 Орла – подвійне небесне світило, з головним компонентом жовтою зіркою, а також її супутником. Їх середня яскравість становить 5.

Які об’єкти містить сузір’я Орел

Перш за все, на території виявили кілька відкритих скупчень: NGC 6709, NGC 6749 і NGC 6755. Однак є одне кульове скупчення зірок NGC 6760.
Варто відзначити, що область вміщує велику кількість туманностей. До них відносяться: NGC 6741, NGC 6751, NGC 6781, NGC 6778, NGC 6772, NGC 6803, NGC 6804 і NGC 6891.
Крім цього, тут лежить В143-4.
Як виявилося, Орел має два метеорних потоку – Епсилон-Акваліди та Червневі Акваліди.

У висновку, на ділянці виділили астеризми:

  • Коромисло Терезів складається з трьох головних елементів. За формою це один ряд із зірок Гами, Альфи і Бети.
  • Сім’я Орла аналогічно формується цими світилами, а також об’єднує інші в невизначену фігуру.
  • Можна додати, Літньо-осінній Трикутник. Хоча він не повністю відноситься до сузір’я, так як сформований трьома Альфами Орла, Лебедя і Ліри.

Літньо-осінній Трикутник.