Краса

“Непохитна поза” або поза алмазу, коли ти втомився і хочеш отримати гарну поставу, молодість

Вдома, я частенько забуваю про стільцях і проводжу час ось в такій позі, так як за життя завжди були проблеми з поставою. Але ми ж не хочемо одно старіти і мати проблеми на обличчі правильно? Адже від постави залежать багато процесів, які змінити не в змозі, навіть настрій. Ви можете порівняти свій настрій з прямою спиною і коли ви сутулитеся – впевнена, що різницю ви відчуєте відразу. Тому, слідкувати за поставою варто. І для цієї мети дана поза мені дуже подобається. Давайте поговоримо про “незламної позі”.

Позу алмазу або ваджрасану називають ще незламної позою, так як нібито вона робить фізичне тіло міцним і непохитним, як алмаз. Чимось вона схожа на позу сейдза, хоча по суті – це вона і є, просто в йогическом варіанті. Позу нерідко використовують, як молитовну – для проведення медитація. Поза дає відчуття спокою і розслаблення, а також наповнює силами, коли ти втомився. І багато чого тут залежить від постави, так як емоційний план відразу змінюється, варто лише вам сісти прямо. А ви отримуєте приплив кисню, так як распрямляетесь звідси і прилив активності, бадьорості.

Сутулитися в такому положенні вам буде дуже важко, тому ви головним чином слідкуйте за своєю поставою, а ще за молодістю. Ми вже не раз з вами дивилися, як це виходить. Але, якщо коротко, то це виходить тому, що спотворюється фізичне тіло – з-за цього лоб починає навалюватися на очі, а овал обличчя пливе. Це складна система, де постава відіграє важливу і дарує нам молодість і красу не тільки тіла, але й обличчя. Також позу нерідко використовують після трапези, щоб поліпшити травлення і не відчувати важкості. Загалом так, поза з цим добре справляється.

Але тут варто сказати, що проводити у ній довгий час початку просто не вийде. Вам буде некомфортно. Я, перший час витримувала 2 хвилини – 3, але не більше. А з практикою цілком можу сидіти й довше, проводити невеликі медитації для спокою або робити мудрі. Але варто сказати, що для нас – людей, що звикли до стільців не завжди такі пози гарні і сидіти в них по 20-30 хвилин не варто. Всі вимагає звички і часу, щоб ви могли отримати тільки користь, а не навпаки. Тому 2-3 хвилин до початку цілком вистачить. Ви можете також спробувати покласти книжку на голову, якщо хочете ще більше приділити уваги поставі.

Якщо ви відчуваєте, що вам поза не підходить, то не змушуйте себе так сидіти. І при потребі варто про вправі поговорити з фахівцем – не забуваємо

Як приймати позу Ваджрасани:

Перший час краще підкладати щось м’яке – робити практику на килимі або пледі, щоб було комфортніше.

  • Встаємо прямо і стаємо на коліна
  • М’яко сядьте на стопи
  • Распрямитесь, зробіть поставу
  • Руки кладемо на коліна або робимо мудру, яка вам потрібна чи подобається
  • Іноді для спрощення під себе кладуть подушечку, щоб було простіше сидіти

Проводять у позі від 1 хвилини, потім м’яко встають в зворотному порядку.