Догляд за рослинами

Час колупати одувани

Зараз найкраща година, щоб висмикнути одувани, вони особливо легко витягуються до і під час цвітіння. Потім, коли вони повністю розгорнуто надземну частину і почнуть відрощувати нові корені, знадобиться набагато більше зусиль.

Те саме стосується і зніту і пірію. Поки вони тільки відрощують листки, коріння у них дуже слабке. І якщо ви зараз видалити їх надземну частину, то їм набагато складніше буде відновити коріння, а відтак і відростити нову зелень

У тих місцях, де поки нічого не росте, можна навіть не займатися прополкою, а застелити землю щільним картоном у кілька шарів, чорним нетканим матеріалом або чимось подібним. У мене для цього служать обрізки товстої ставкової плівки. Через деяку годину їх можна буде просто прибрати та розпушити землю. Більшу частину роботи за вас зроблять дощові черв’яки.

На клумбах і грядках після цього весняного прополювання теж не повинно залишитися голої землі. Її треба або замульчувати товстою кулею, або щільно засадити рослинами покривними.

До речі, я завжди залишаю внизу біля забора трохи яглиці та кропиви для весняних зелених щей для очищення крові. А частина їх виполотої зелені після прополки пішла в пиріг зеленню і яйцем – один із моїх коханих. Я тільки додала туди трохи підзимового зеленого цибулі, що вже відріс на грядці та торішньої петрушки, яку я завжди залишаю для ранньовесняної зелені. І прибираю тільки коли виросте свіжопосіяна

Ще кропива потрібна для метеликів. Знаєте ли ви, що гусениці красивих кольорових видів не їдять все підряд, а кожен своє певне рослина? Наприклад, кропив’янка павичеве око харчуються в основному кропивою.

Ну і, звичайно, поки пройшли дощі та земля у нас на ділянці м’яка, як олія, я намагаюся швидко висадити все куплене, підготувати нові посадочні місця, якщо потрібно перекопати грядки, викопати ями під кущі та дерева

Ми кричали, я і трактортом що для цього, слава богу, у мене в будинку є чоловіки. І сама я земляними роботами, як правило, не займаюся. Ще я рідко сама кошу газон, тільки коли залишаюсь на дачі зовсім одна, і природно, не пиляю дерева.