Взаємовідносини та психологія

Як розпізнати емоційний обман?

Емоційний обман – це особливий тип скритної, стійкої близькості з кимось, хто не є вашим основним партнером. Людина, що вирішила розвивати емоційну близькість з ким-то іншим, крім свого коханого, підриває і послаблює свої поточні відносини. Часто в парах хтось з партнерів відчуває себе “емоційно обдуреним”, тому що інший занадто часто ділиться своїми внутрішніми почуттями і переживаннями з друзями, колегами по роботі або навіть членами сім’ї.

Багато, хто захищає “емоційний обман”, кажуть: “Ми просто друзі”, або “Але ж ти сам сказав, що я повинна звернутися за підтримкою до інших людей”, або “Вона вислуховує мене, коли ти дуже зайнята”. З цієї причини “емоційний обман” може залишитися непоміченим, але він буде поступово забирати всю енергію з ваших відносин.

Один із способів “діагностувати”, берете ви або ваш партнер в емоційному обмані, – це подивитися на наслідки. Зміцнює або послаблює зовнішня зв’язок вашу зв’язок з партнером?

Приклади емоційного обману

 1. Ваш партнер говорить сторонній людині те, чого він вам навіть не говорить.
 2. Він стає більш дратівливим по відношенню до вас після спілкування з іншою людиною.
 3. Він часто/завжди звертається за розрадою до сторонній людині.
 4. Здається, що він частіше спілкується з іншою людиною після невирішених конфліктів з вами.
 5. Він натякає, що хотів би, щоб ви більше схожі на іншу людину.
 6. Він намагається перешкодити вам бачити повідомлення, які пише йому інший чоловік.
 7. Він веде себе по-іншому, коли говорить про “тому самому” людині.
 8. Він перестав спілкуватися з вами за більш глибоким питань.
 9. Він використовує неналежні вираження ніжності до іншої людини, такі як “люблю тебе”, “сумую за тобою”, “мила”, “зайчик”.
 10. Він мінімізує, заперечує або висміює ваші скарги на іншу людину.
 11. Він говорить вам, що ви дуже чутливі до його відносин з “тим самим” людиною.

Ні один пункт у цьому списку не означає, що ваш партнер емоційно змінює. Але якщо ви помічаєте кілька елементів з цього списку, це може бути ознакою того, що має місце певна ступінь емоційного обману.

У чому різниця між дружбою і емоційним обманом?

При дружбу існують інші кордони, ніж при первинній прихильності. Коли романтичний партнер стає пріоритетом у вашому житті, важливо, щоб ваші дружні стосунки теж розвивалися. Це дає більше простору для розвитку ваших відносин як основного джерела близькості і підтримки.

 • Запитайте себе: чи не надто я багато спілкуюся з цією людиною? Швидше за все, ваша власна інтуїція “знає” відповідь і підкаже вам.
 • Уявіть, що ваш партнер бачить взаємодія між вами і цим іншому, чує розмови. Подумайте, як би відчував себе ваш партнер. Буде він відчувати себе скривдженим або відданим? Як би ви себе почували, якщо б помінялися ролями, і у вашого партнера була така близькість з ким-то іншим?