Материнство та діти

Психолог підказала, як батькам пережити перехідний вік у дитини

Конфлікт інтересів відбувається не тільки з чужими людьми, але і в сім’ї. Особливо це стосується моменту, коли діти перетворюються у підлітків.

Батьки в цей момент стикаються з серйозною проблемою, а саме неможливістю контролювати процес виховання.

Але питання в іншому, чи варто взагалі продовжувати такого роду дії, або ж необхідно шукати зовсім інший підхід.

Багато психологи намагалися знайти підходящі і правильні відповіді, і їм це частково вдалося. Вони значно просунулися в цій темі, і вже можуть дати кілька порад, як себе вести.

Що відбувається з підлітками

Подібні зміни відбуваються як з хлопчиками, так і дівчатками. Приблизний вік, це 10-14 років. Конкретніше сказати складно, так як тут все суто індивідуально.

  • По-перше, змін зазнає весь організм. Особливо це стосується гормонального фону. Він змінюється, і це сприяє змінам у поведінці та характері.
  • Також проявляються статеві ознаки, що також впливає на загальне сприйняття.
  • Не варто забувати і про психологічну складову. В цей час підлітки починають відчувати себе дорослими і намагаються всіляко відповідати цьому статусу.

Все це може стати причиною великих помилок, так і серйозних просувань у розвитку. Щоб знизити ризики негативних наслідків, тут слід правильно втрутитися мамі і татові.

Як поводитися батькам

Дорослі стикаються з дуже складним завданням. Вони спостерігають різке перетворення маленької дитини в незрозуміле грубе, нервове, наполегливе і самозакохане істота.

  • Перша реакція, це неприйняття. Воно призводить до сварок та звинувачень у бік своїх дітей, мовляв, вони не відповідають очікуванням. Насправді це велика помилка.

Підлітка не потрібно лаяти, це спровокує його до ще більшого опору.

Тут слід діяти хитріше. Варто розуміти, що з ними потрібно починати говорити по-дорослому, тим більше вони відчувають себе такими. Пояснювати їм усе ситуації з цими наслідками та відповідальністю, яка тепер лягає на їхні плечі.

  • Також хорошим дією буде спроба стати їхнім другом. Тобто, не мама і тато, чільні над дитиною, а рівноправний друг, з яким можна про все поговорити.
  • Природно потрібно обговорити теми статевого дозрівання, а не товкмачити що їм поки рано. В результаті з’являються дівчата вагітні в 16 років.

Якщо говорити коротко, то батькам треба дотримуватися спокою, давати певну частку свободи дітям, намагатися їх зрозуміти, докладати зусилля для зближення.