Материнство та діти

Якщо дружба не клеїться: як допомогти дитині завести друзів

Кожен сам може оцінити важливість наявності друзів. Адже у всіх є позитивний досвід спілкування з такими людьми. Це проявляється в приємному спільне проведення часу, довірі, можливості покластися в скрутну хвилину. Природно є інтроверти не люблять присутність інших. Але варто розуміти, що одиначкам в цьому світі набагато складніше. Плюс, якщо такі і є, не факт, що вони задоволені своїм становищем, можливо, вони картають себе за свої бездіяльності.

Чому у дітей може не виходити завести друзів

Дитячий вік це перший період, коли з’являються друзі.

У деяких випадках такі знайомства можуть тривати все життя.

Але бувають моменти, коли у дітей в цьому плані виникають серйозні проблеми. Як зрозуміти, що малюк не може завести друзів? Є кілька явних поведінкових ознак.

  • Перше, це поганий настрій після повернення зі школи або дитячого садка.
  • Друге, відсутність запрошень на свята з боку однолітків.
  • Третє, малюк сам на дитячому майданчику окремо від усіх.
  • Четверте, відверті скарги від нього. Природно такій ситуації не позаздриш. Можна тільки уявити, наскільки йому може бути складно в цей момент.

Проблема в тому, що він в цей час сильно переживає, відчуває стрес, і найголовніше, він може почати картати у всьому себе, навіть якщо це не так.

Як допомогти

Якщо батькам стало відомо, що у дитини є проблеми з закладом друзів, то йому потрібно постаратися допомогти. Як це акуратно зробити? Тут потрібно бути обережним і не діяти, занадто відкрито і нав’язливо. Є декілька хитрощів.

  • Перша, попросити вихователя або вчителя початкових класів залучати малюка до групових ігор, де з ним обов’язково хтось повинен бути.
  • Друга, запросити до себе своїх знайомих, у яких теж є діти.
  • Третя, віддати дитину в якийсь гурток, де у нього буде ще одна можливість завести нове знайомство.

Допомога в прийнятті правильного рішення допоможе зрозуміти причини відсутності друзів. Це можуть бути вади в зовнішності (зайва вага), агресивність по відношенню до однолітків, сором’язливість малюка, відсутність загальних інтересів. Спираючись на цю інформацію легше зробити правильні висновки, а відповідно і правильне рішення.

Дітям одиначкам досить складно, немає поруч того, з ким він міг би спілкуватися нарівні.