Спорт

Тренування сили, швидкості, витривалості

Фізпідготовка підрозділяється на общефизическую підготовку (ЗФП) і спеціальну фізичну підготовку (СФП). Паркур задіє весь сухожильно – м’язовий апарат людини. Немає рухів, які людина не могла б використовувати в паркурі. Необхідно гармонійно і повно розвивати всі групи м’язів. Один з основних показників ЗФП в паркурі це сила, швидкість і витривалість.

Сила

Сила буває: відносна, абсолютна, вибухова сила і швидка сила. Розглянемо по порядку:
· Відносна сила тренується вправами і рухами з власною вагою. Наприклад, виконання базової техніки, елементів і т. д. з тривалістю від 30 до 60 хвилин.

· Абсолютна сила тренується вправами і рухами з вагою, з партнером. Під час тренування з вагою, ваги повинні бути придільні до 95% від вашої ваги. Одне повторення за підхід, дуже повільно. Виконувати від 9 до 36 повторень. Чим більше маса, тим цей вид сили більше.

· Вибухова сила тренується розвитком максимального зусилля в короткий момент часу. На 50% – 60% вроджена. Залежить від конституції тіла. Вага складає до 80% від вашої маси. Виконуємо 4 – 6 рухів «вибух», від 9 до 36 повторень.

· Швидка сила тренується великою кількістю потужних рухів в одиницю часу. Вага до 50% від вашої маси. Виконуємо 12 – 15 разів, швидко з прискоренням в кінці руху.

Розвиток швидкої сили також розвиває два види витривалості – це силова витривалість, швидкісна витривалість. Силова витривалість напрацьовується з вагою до 40% від маси, виконується 25 разів швидко з прискоренням на початку руху. Від 9 до 36 повторень. Швидкісна витривалість напрацьовується з вагою до 25% від маси, виконується 35 разів максимально швидко. Від 9 до 36 повторень.

Є два основних методи збільшення сили це статика і динаміка. Також є два шляхи для збільшення максимальної сили:
– Збільшення м’язової маси.
– За рахунок внутрішньом’язової та міжм’язової координації. У звичайних ситуаціях організм використовує тільки 50% волокон, 50% природа береже.

Це все відноситься до розряду СФП. Займаючись фізпідготовкою, ви повинні чітко розуміти, що тренуєте і для чого тренуєте.

Швидкість

Швидкість розрізняють:
· Швидкість реакції. Залежить від розслаблення, техніки елементів, очей.

· Швидкість окремого руху. Залежить від розслаблення, техніки пересування, очей і сили.

· Швидкість рухів у проміжок часу. Залежить від розслаблення, техніки пересування, очей, сили і витривалості.

Витривалість

Є п’ять видів витривалості це розумова, чуттєва, емоційна, фізична і загальна.

· Перший етап тренування на витривалість це аеробна. Швидкість однакова, кисню вистачає, навантаження постійна, частота пульсу до 150 ударів в хвилину.
· Другий етап це анаеробна тренування витривалості. Кисню мало, рваний ритм, навантаження постійно змінюються, велику психічну напругу. Частота пульсу вище 150 ударів. Потрібно хороше здоров’я, стан м’язів, тканин, органів, великий запас енергії. Енергію організм бере з внутрішніх органів. Потрібно тренувати затримку дихання. Робити 95% від максимально можливого.

Витривалість в паркурі швидкісно – силова. Після серйозних тренувань на витривалість необхідно відновлення організму протягом трьох діб.