Всесвіт

Сузір’я овен, відкривають список зодіакальних сузір’їв

У північній півкулі неба розташовується сузір’я Овен. Як відомо, це одна з найпопулярніших областей, що знаходяться вздовж сонячної . Простіше кажучи, відноситься до , так як лежить на видимому шляху Сонця протягом року.
Оскільки охоплює 441 квадратних градусів простору, займає 39 місце серед всіх зоряних ділянок. Але межує лише з , Тельцем, , і .

Власне кажучи, Овен в перекладі означає баран. Саме він відкриває список зодіакальних сузір’їв.
Насправді, це давній зоряний ділянку неба. У свій час Птолемей додав його в свій небесний каталог Альмагест. До того ж, символізує роги барана.
Головним чином сузір’я Овен пов’язують з міфом про Золоте Руно. За легендою, богиня хмар Нефела послала крилатого барана, відзначався золотий шерстю, врятувати своїх дітей. Міфічна тварина доставило їх до Колхіди, де син богині Фрікс приніс його в жертву для інших богів. Шкуру барана зберегли в храмі, це і є знамените Золоте Руно. Але сама тварина назавжди залишилося на небесній сфері у вигляді сузір’я.

Зірки, що утворюють сузір’я Овен

Найяскравіша на території, звичайно ж, Альфа. Вона носить ім’я Хамаль, що в перекладі означає голова барана. Це помаранчевий гігант має видимої величиною 2,0.
Друге місце по праву займає Бета – Шератан. Ім’я позначає два знака. Являє собою субгигант білого кольору, чия візуальна величина дорівнює 2,64.
Третє місце належить білій карликової зірки 41 Овна. Її яскравість 3,63.
Потім слід Гамма – Мезартим, що означає перша зірка барана. Гамма відноситься до подвійним світилам, середня величина 3,86.
А ось Дельта носить ім’я Ботейн (черево або живіт), і є помаранчевим гігантом. Світність становить 4,35.
Епсилон – подвійна зірка, яка складається з карликів головної послідовності. Середнє значення видимості 4,6.
Крім цього, в області лежить подвійна система, позначена Лямбдой. Візуальна величина 4,79.
Нарешті, Дзета виражена карликом білого кольору з видимим показником 4,89.

Які об’єкти містить сузір’я Овен

На диво, в знаменитому ділянці відсутні об’єкти Мессьє, які до речі також дуже популярні.
Однак, тут можна виділити кілька галактик: NGC 697, NGC 972 і NGC 772. Остання примітна тим, що не має перемички, у неї виявили дві наднової зірки SN 2003 hl і SN 2993 iq. А також вона приховує в собі супутникову еліптичну систему NGC 770.

Крім цього, знайшли галактику NGC 1156. Причому це нерегулярний об’єкт, відноситься до магеллановому типу.
До того ж, сузір’я Овен має кілька метеорних потоків – Травневі Арієтиди, Епсилон-Арієтиди та Арієтиди. Власне, останній є найсильнішим.