Спорт та тренування

Дисплазія сполучної тканини. Частина 2

Продовжуємо розмову про неповноцінність /дисплазію сполучної тканини. У першій частині з’ясували, що це таке, як виявляється, хто лікує.

Наступний пункт – це харчування і застосування нутрицевтиків.

З цього все і починається: сполучної тканини не вистачає будівельного матеріалу. Тому стежимо за добовою дозою білка в харчуванні, не менше 0,8 г/кг ваги. Краще якщо це різний білок: м’ясо, птиця, яйця, риба, морепродукти. Чим більш різноманітний амінокислотний склад, тим краще.

Треба пити колаген? – Можна пити, можна не пити. При надходженні він розпадається на амінокислоти і збирається заново. Якщо білка в їжі мало, ці амінокислоти підуть не на колаген. Тому головне по білку наздогнати норму.

Для синтезу колагену потрібно величезна кількість кофакторів. Це речовини, які не є безпосередніми «цеглинками», як амінокислоти, але потрібні для «прошивок» ниток колагену, формування арматури. Частина речовин використовуються розпад колагену, в його оновленні. Тут просто перерахую, які комплекси потрібні. Дозування залежать від віку і дефіциту.

  • Комплекс вітамінів і мінералів
  • Комплекс для кісткової тканини
  • Комплекс для суглобів
  • Вітамін Д
  • Вітамін С
  • Магній

Частина речовин дублюються, але саме дубльовані речовини потрібні в більшій кількості. Наприклад магній буде представлений і в вітамінно-мінеральному комплексі, та в комплексі для кісткової тканини, окремо. Так і добирається необхідна доза.

Багатьох бентежить вживання таких препаратів без первинного лабораторного підтвердження дефіциту. Моя відповідь: якщо вже є хоча б один діагноз з перерахованих в першій частині, то для вживання цих БАД не потрібно інших аргументів.

Посудіть самі. У дівчини в вагітність маніфестує варикоз. Це не вітрянка, вона не заразилася. Це не травма, там всього один дитинка лежить, це “ГОСТам” цілком посильна жінці навантаження. Чому варикоз? – Тому, що тканина розповзається.

Я звичайно рекомендую починати комплексну підтримку та коригувати через 4 – 6 місяців. Здати аналізи. Корекція відбувається зазвичай у бік збільшення прийому певних елементів.

Від прийому цих препаратів найбільш швидкі ефекти дасть нервова система, наїсться магнію. Далі шкіра, нігті та волосся. Жінки особливо це відчують. Те, що швидше росте, то і швидше виявиться Для насичення кісткових, суглобових тканин потрібно більше часу.

Крім «корми» для сполучної тканини, потрібні ще й ферменти для засвоєння і білка, і самих нутрицевтиків, так як підшлункова залоза теж об’єкт дисплазії, за замовчуванням з ферментативною недостатністю. Довести?

Багато пацієнтів худі, як мінімум, були у дитинстві. Потім одужали, знаєте на чому? На вуглеводах. Для їх перетравлення потрібно мінімум зусиль. Організм ще і тому буде просити саме вуглеводи, знаючи, що з білками і жирами йому буде непросто. Замикається порочне коло: дисплазія хочу вуглеводів дефіцит білків дисплазія. Тому ще один пункт в корекції дисплазії це налагодити харчування.

Наступні заходи – це робота з нервовою системою. У диспластиков (так називають на медичному сленгу пацієнтів із дисплазією) є особливості і в цій сфері. Фахівці вважають дитину з дисплазією недоношеним, навіть якщо зі строком все в порядку. Його нервова система на 2 місяці, як мінімум, відстає. Добудовується в процесі.

І ця особливість нервової системи є не тільки у дітей, але і у дорослих. Швидко виснажується, вимагає більше ресурсів для підтримки. Психологи виділяють у диспластиков такі особливості, як підвищена тривожність, значимість чужої думки і зовнішніх оцінок і т. п. З іншого боку, «недостроєнность» фізичного тіла, призводить до гіперфункції психічного тіла. Серед визнаних світових геніїв різних областей дуже багато диспластиков. Це втішна новина.

Які рекомендації для підтримки нервової системи?

Режим праці і відпочинку важливий всім, але для диспластиков особливо. Спати, відпочивати, їсти вчасно, медитувати. Я у свою практику роботи з підлітками зі сколіозом і порушенням постави впровадила техніки з телесноориентированной психотерапії. Спостерігала дуже хороші результати.

Фізичні: вісь тіла вирівнюється, стабільність і координація поліпшуються, підвищується засвоєння нових рухів.

Психологічні зміни відзначають самі діти та їх батьки, мені з них важлива стійкість. Тому рекомендую роботу з психологом, особливо нейропсихологом і дітям, і дорослим.

Багатьох це дивує.

– Ну де логіка, – скажете ви, – пролапс мітрального клапана і психолог.

Я вам поясню. Робота на рівні психології, на рівні «голови» змінює гормональний статус. Наприклад, у дуже великої кількості гормонів, стероїдів, один попередник – холестерол. І далі реакція може йти величезною кількістю варіантів. Нервова система буде диктувати цей шлях.

Для дисплазії дуже важливим вважаю гормон тестостерон. Важливо його підтягувати. Як? З психологом. Або самостійно: приймаючи себе, прощаючи себе, підтримуючи себе, хвалячи і вітаючи себе з успіхами. Активна позиція «я – молодець, я крутий і класний». Фармакологічну підтримку призначати не можу, не в моїй компетенції. Але! Жінок 40+, потрапляють до мене зі скаргами на вищезгадані хвороби, прошу обговорити з гінекологом можливість замісної гормональної терапії, включаючи вітаміни.

Панічні атаки жінок у перименопаузі пов’язую з цим гормоном, як і різке зниження працездатності, волі, мотивації, ну і лібідо, зрозуміло. Для диспластичних жінок характерні ранні клімакси при пізньому менархе.

Великий блок питань – це фізичне навантаження. Диспластикам вона потрібна як нікому іншому! При цьому обмежень до занять і пов’язаних з цим особливостей тренувань так багато, як ні в кого іншого.

Почну з чого не можна. Не можна змагальні види спорту не Можна контактні, групові види спорту не Можна роботу з вагами не Можна динамічні і балістичні розтяжки

Потрібно Вивести з гіпоксії. Відновити дихальний патерн методом Бутейко і руховою терапією.

Потрібні уроки на гнучкість. Ця фраза увійде в протиріччя із загальновизнаним думкою про гутаперчевих дітей. Диспластики вважаються гіпермобільними і пластичними. Це не так. У цих випадках мова йде не про надмірної рухливості, а про відсутність контролю над рухом і усвідомленого і мимовільного навички.

З недавнього. Проводили спільний ефір з гінекологом, говорили про опущення органів малого тазу. Звичайно, вийшли на дисплазію. Ось, що розповідає гінеколог: “Коли до мене приходить вагітна з пролапсом мітрального клапана, я знаю, що вона «дасть» вкорочення зіву матки в процесі. На жаль, мій прогноз виправдовується.” Зауважте, не розширення/подовження, а саме вкорочення. І «рвуться» диспластичніе дівчинки в пологах частіше.

Крім того, ділянки пухкої, розтяжної сполучної тканини поєднуються в них з ділянками контрактур, ділянками тугоподвижности, «заростання» суглоба. Пам’ятайте про дефект колагену? Це вони, ділянки кволого колагену з ділянками колагену, який не зміг організм видаляти і оновлювати.

Підвивихи – це теж не зовсім про надмірну рухливість. Це теж про неякісний колаген. Суглоб має розтягнутися і пружно повернутися назад. Не сам суглоб, звичайно, тканини навколо суглоба.

Разом потрібна дуже грамотна робота з гнучкістю. Допоможе в цьому пасивна робота, остеопатія, фасціаотний масаж, загальний класичний масаж

Техніка міофасціального релізу знадобиться, але з вихідними положеннями доведеться подумати. Не йдучи в передразнивание суглобів і «висіння» на зв’язках.

Стретчинг групової не можна, йогу групову не можна. Тіло буде під розтягнення підставляти «пухкий» ділянку і ховати тугий. Загрожує вивихом. Розтягуватися спочатку можна тільки з персональним тренером. Сам пацієнт не дуже добре зможе себе контролювати. Знижена проприорецепция, просторове усвідомлення свого тіла і його частин. Можна це змінити? Так, у коректних регулярних тренуваннях саме це і буде відбуватися.

Що дуже важливо? Простимулювати до роботи глибинну м’язову ланцюг. Пам’ятайте, психотерапію? Вона теж «б’є» сюди . Доступні для впливу м’язи дістати, пром’яти, розтягнути, включити в роботу.

Що можна з вправ? Пілатес – чудово. Йога, статодинамика, плавання, ходьба

Комплексно опрацьовуємо сполучну тканину на онлайн-практикумі “Дисплазія і дистонія”. Уроки в запису (метаболічна корекція, дихальні практики, вправи, майстер-класи з нейрокоррекции та ін). Проходити можна у зручний час з будь-якої точки світу. Є зворотній зв’язок зі мною, відповіді на запитання. Детальніше за посиланням.