Догляд за квітами

Чому гортензії я завжди саджу восени і як це робити правильно

Ох, і намучився я з цією рослиною, поки знайшов ідеальний рецепт посадки та догляду. У мене росте кілька видів, і всі кущі обдаровують пишними шапками квітів з літа і до пізньої осені, майже не хворіють і не страждають від нападок шкідників. У цій статті розповім, як правильно посадити і доглядати за цією примхливою культурою.

Гортензія – це те рідкісна рослина, яка буде щасливо, якщо його перезволожувати. Є у неї ще одна властивість: вона змінює забарвлення суцвіть залежно від складу грунту, на якій зростає.

Частина рослин в моєму саду була куплена в спеціалізованих магазинах, інші я розвів живцюванням від гортензій сусідів і знайомих. Зазвичай роблю це в липні, поки пагони не стали дерев’яними. Під час пересадки дорослі кущі ділять на декілька частин. Для посадки потрібні рослини з добре розвинутими коренями, це дасть можливість саджанцю добре адаптуватися до зимівлі. Молоді кущики краще посадити навесні. Слід пам’ятати, що волотисте і деревоподібні види садять з осені, а крупнолисту – у травні.

Осіння посадка гортензії – переваги і недоліки

Відразу обмовлюся, чому вибрав для посадки осінь, а не весну: не потрібно чекати, поки прогріється грунт, і якщо рослина приживеться – воно розквітне вже наступного літа. До того ж восени мінімальний шанс зустрітися ослабленому пересадкою кущика з шкідниками і не потрібно багато живлення. Рослина готується до сплячки, а не витрачає сили на нарощування зеленої маси.

Головне завдання для саджанця восени – звикнути до нового місця.

Де посадити гортензію

Гортензія – сонцелюбива рослина. Відвести їй бажано тихе, безвітряне місце в півтіні. У мене це куточок біля паркану. Деякі сусіди посадили кущі біля будинку, але якщо ж ви зважитеся на такий експеримент, майте на увазі, що куща потрібно багато місця – близько трьох метрів у висоту і півтора метрів в ширину, тому розташуйте гортензію віддалік від вікна або ганки.

Грунт вона любить поживний, легкий і трохи підкислений. Якщо він не такий, доведеться готувати суміш з дернової землі, перегною і піску. Відразу ж при посадці я додаю в яму поживні речовини: сечовина, суперфосфат і сірчанокислий калій.

Тільки не здумайте додавати в грунт золу або вапно. Це не принесе рослинам ніякої користі.

Готуємо посадкову яму

Підготувати лунку під гортензію краще за місяць до запланованої посадки. Глибина і ширина ями близько півметра. Між рослинами, якщо їх планується кілька, залишають відстань від 70 сантиметрів. Готову яму перед посадкою заповнюють грунтовою сумішшю і добре зволожують. В такому вигляді вона повинна постояти 3-4 дні.

Гортензія – посадка й догляд у відкритому грунті

Якщо саджанець був з грудкою землі, то його прямо так слід вийняти з горщика і опустити в лунку, інакше коріння акуратно розправляють, попередньо помістивши рослина по центру ями. Потім саджанець засипають землею, залишивши шийку на поверхні, утрамбовують грунт і поливають. Води потрібно близько 5 відер на кожну рослину.

Після посадки слід не допускати пересихання землі, поливати підкисленою водою (столова ложка оцту або лимонної кислоти на відро води). Після поливу грунт розпушують і періодично проливають слабким розчином марганцівки. Це допоможе не розвинутися в рослині грибкам. Потім грунт мульчують хвоєю і залишають у такому вигляді до весни.

У мене гортензія приживається без проблем. Спробуйте і ви за моєю методикою посадити цю культуру на своїй ділянці з осені і вже наступним літом будете радіти першим квітам.